Search criteria

2 years or less
3 - 4 years
5 - 6 years
7 - 8 years
9 - 10 years
more than 10 years
less than 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
more than 18 m
4 berths or less
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 or more berths
1 cabin
2 cabins
3 cabins
4 cabins
5 cabins
6 or more cabins
1 toilet
2 toilets
3 toilets
4 toilets
5 or more toilets
sailing yacht
luxury yacht
catamaran
motorboat
houseboat
gullet
insurance of security deposit
only on-line
only promotions

Japan - yacht charter, tourist guide, descriptions, routes, photos

Yacht charter Japan Japonia – kraj kojarzony z sushi, samurajami (i gejszami), uzależnieniem od komiksów i bardzo szybkimi pociągami. Archipelag wysp i wysepek ciągnących się wzdłuż wschodnich wybrzeży Azji i tworzących łuk długości prawie 3 tys. km (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”). Z bardzo dobrze rozwiniętą linią brzegową, pełną półwyspów i zatok.

Japonia – kraj kojarzony z sushi, samurajami (i gejszami), uzależnieniem od komiksów i bardzo szybkimi pociągami. Archipelag wysp i wysepek ciągnących się wzdłuż wschodnich wybrzeży Azji i tworzących łuk długości prawie 3 tys. km (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”). Z bardzo dobrze rozwiniętą linią brzegową, pełną półwyspów i zatok.

Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu (97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp. Na południowym zachodzie, poprzez Morze Wschodniochińskie, Japonia graniczy z Chinami, na zachodzie Morze Japońskie oddziela kraj od obu Korei oraz Rosji. Na północy cieśnina Sōya (La Perouse’a) oddziela Japonię od rosyjskiej wyspy Sachalin, a cieśnina Nemuro (Kunaszyrska) od Wysp Kurylskich, których południowa część stanowi terytorium sporne z Rosją. Od wschodu i południa kraj oblewają wody Oceanu Spokojnego, a wzdłuż wybrzeży ciągnie się głęboki Rów Japoński (rów tektoniczny).

Japonia jest położona na styku płyt tektonicznych, w obrębie „ognistego pierścienia Pacyfiku”. Stałym więc zagrożeniem są trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i fale tsunami. W sierpniu i wrześniu nad archipelag nadchodzą tajfuny powstające na zachodnim Pacyfiku. Jednak wbrew niepokojącym informacjom klimatycznym nie należy zbytnio się martwić, bowiem jednocześnie Japończycy to nacja z najdłuższą średnią życia. Japonia znajduje się na 10. miejscu pod względem liczby zaludnienia.

Wyspy Japońskie stanowią nawodną część potężnego łańcucha górskiego, który wznosi się z dna oceanu na wysokość 12 000 m. W krajobrazie Japonii dominują więc góry i wyżyny, zajmujące około 90% obszaru, w tym część to góry wysokie. Lasy pokrywają ponad połowę powierzchni kraju. W całej Japonii rosną lasy bambusowe, dostarczające budulca i pożywienia (korzenie są jadalne). Podobnie w całym kraju rosną drzewa wiśni sakura oraz śliwy, których wiosenne kwitnienie przyciąga rzesze ludzi na tradycyjne hanami.

Największe atrakcje turystyczne Japonii to:

- Itsukushima Jinja  – chram shintō na wyspie Itsukushima w mieście Hatsukaichi (prefektura Hiroshima w Japonii). Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Część budynków i przedmiotów została uznana przez rząd japoński za skarby narodowe.

Chram wywodzi swoje początki z VI wieku, a w obecnej formie istnieje od 1168. Konstrukcja świątyni, opierająca się na pomostach zbudowanych nad zatoką, wiąże się z dawnym statusem wyspy jako świętej ziemi. W dawnych czasach przeciętni ludzie nie mogli postawić stopy na wyspie. Przybywali łodzią, przepływając pod bramą, która wydawała się pływać. Obok świątyni znajduje się scena najstarszego w Japonii teatru nō, zbudowanego w 1568 roku. Zachowanie czystości sanktuarium jest tak ważne, że aż do 1878 nie zezwalano w nim na żadne urodziny lub śmierci. Pogrzeby na wyspie są zabronione. Zmarłych przewozi się na ląd stały, aby ich tam pochować, a krewni muszą przed powrotem na wyspę odbyć obrzęd oczyszczenia, jako skażeni śmierci.

- Fushimi Inari Shrine – sanktuarium zbudowane dla bogów ryżu i sake. Bardziej znane ze ścieżki z czerwonymi bramami Torii. Miejsce to znajduje się niedaleko Kioto

- Nikko – ogromny kompleks świątyń w małej mieścinie na północ od Tokio.

- Hiroszima – miasto zniszczone bomba atomową w czasie II wojny światowej, z pięknym parkiem memoriałowym

- wyspa Kouri-jima (obok Okinawy), półwysep Kamui na Hokkaido, wybrzeże Jogasaki czy półwysep Manzamo na Okinawie.

- ogrody. Najpiękniejsze to Kairaku-en w Mito,  Kenroku-en w Kanazawa oraz Kōraku-en w Okayamie. 

Ciekawostki i porady

- Obowiązuje zakaz wwożenia żywności pochodzenia zwierzęcego - (różnego rodzaju wędlin itp. nawet, jeżeli są to produkty zakupione w sklepach bezcłowych na europejskich lotniskach ), kwiatów ( także ciętych ), owoców, roślin i nasion. Ponadto obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia narkotyków, stymulantów ( amfetamina, met-amfetamina ), substancji psychotropowych. Nie wolno wwozić przedmiotów imitujących monety lub banknoty papierowe, a także książek, rysunków i innych przedmiotów o treści pornograficznej, broni i amunicji.

- Uprzejmość w Japonii to podstawa.  Właściwym gestem przy powitaniu się i pożegnaniu jest ukłon. W wielu miejscach ( świątynie, restauracje, łaźnie publiczne, domy prywatne ) przed wejściem do pomieszczenia należy zdjąć obuwie.

- Japonia położona jest w aktywnym sejsmicznie rejonie świata, stąd powszechne zjawiska trzęsienia ziemi. Występuje tu zjawisko pory deszczowej, tajfuny, zdarza się tsunami.

- Możliwość korzystania z kart kredytowych wydanych w Polsce jest ograniczona, można korzystać z karty VISA i MasterCard. Napotyka się na trudności przy płaceniu w niektórych sklepach.

[Zdjęcie: Junpei Satoh - Sennin-G, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5057568 ]