Choose a sailing area
Departure
Cruise length
Age of the unit
from 0 to10 years
Unit length
from 2 to 10 ft
from 2 to 10 m
Berths
from 2 to 10
Cabins number
from 2 to 10
Number of toilets
from 2 to 10
Unit type
Any
Yacht type
Price in EUR

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać? Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł – zamieszczamy w nim wiele przydatnych informacji, które z pewnością Cię zainteresują.

Co to znaczy luksus?

Rzecz jasna, jest to kwestia względna: dla niektórych z nas ekskluzywny jacht to będzie taki, który ma na pokładzie klimatyzację, basen, dobrze wyposażony barek i jacuzzi. Inni uznają wszystkie te udogodnienia jedynie za niezbędny standard.

Z pewnością czym innym będzie luksus dla miliardera przyzwyczajonego do odpowiednio wysokiego poziomu życia, a czym innym – dla grup przyjaciół czy nowożeńców, którzy po raz pierwszy decydują się na wynajem takiej jednostki i muszą dokładnie zaplanować ten wydatek w swoim budżecie.

A skoro już o pieniądzach mowa – zastanawiasz się może, ile kosztuje luksusowy jacht?   Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie... nie istnieje, chociaż z pewnością kwota, jaką trzeba zapłacić za luksusowy jacht motorowy czy żaglowy, mogłaby przyprawić nas o mały zawrót głowy. Co oczywiste, w przypadku tego typu „zabawek” wiele zależy od szczegółów takich, jak wielkość, stylistyka i wyposażenie. Wszystkie te parametry stanowią wypadkową wyobraźni budowniczych oraz wymagań nabywców – a te zdają się potwierdzać powiedzonko „sky is the limit”.

Ile kosztuje jacht luksusowy?

W sieci można znaleźć informację, że najbardziej luksusowy jacht świata (jak dotąd – bowiem z pewnością nie powiedziano w tej kwestii ostatniego słowa) to History Supreme. Ta 30-metrowa jednostka kosztowała 4,8 miliarda dolarów, a jej budowa zajęła trzy lata i wymagała użycia... 100 000 kg złota i platyny. Na tym jednak nie koniec – wewnątrz zastosowano inne cenne materiały, jak choćby meteoryt z prawdziwą... kością dinozaura. Coś takiego po prostu musi kosztować.

Innym znanym luksusowym jachtem jest Eclipse, wyceniany na skromne 1,5 mld dolarów. Jednostka zbudowana została w 2010 roku dla Romana Abramowicza i przez trzy lata pozostawała najdroższa na świecie. Poza standardowymi udogodnieniami, typowymi dla tego rodzaju łodzi (24 kabiny, 2 baseny, sala dyskotekowa, mini batyskaf...), Eclipse wyposażona jest też w imponujący system bezpieczeństwa oraz wyrzutnię rakiet.

Luksusowy jacht dla Ciebie – a dlaczego nie?

Być może zaskoczy Cię fakt, że na świecie jest aż 5 tysięcy jachtów luksusowych. Co więcej, około jedna piąta z nich jest wystawiona na sprzedaż – jeśli więc dysponujesz odpowiednim zasobem gotówki, nie ma przeszkód, by wejść w posiadanie tego typu zabawki. Wystarczy tylko wybrać się na Monaco Yacht Show i wziąć udział w licytacji. Średnia cena wywoławcza to „jedynie” 38 milionów dolarów.

Znani aktorzy, celebryci, politycy, czy miliarderzy nabywają luksusowe jachty dla własnej przyjemności – a zapewne i dla podkreślenia swojego statusu. Nawet jeśli nie zaliczasz się do żadnej z tych grup i nie możesz pozwolić sobie na zakup takiej łodzi, nie oznacza to, że nie masz szans sprawdzić, jak to jest popłynąć nią w rejs.

W Internecie istnieje bowiem szereg firm oferujących luksusowe jachty na wynajem; jeśli więc chcesz uczcić w ten sposób jakąś ważną dla siebie okazję, albo po prostu spełnić swoje marzenie – możesz skorzystać z takiej oferty. Zwykle obejmuje ona nie tylko czarter samej łodzi, ale również wynajęcie załogi, kucharza oraz fotografa, który uwieczni te niezwykłe chwile.

Jachty luksusowe dla Kowalskiego

Ile kosztuje wynajem jachtu luksusowego? Podobnie, jak w przypadku „zwykłych” łodzi, wiele zależy tu od takich czynników, jak:

  • wiek jednostki,
  • jej wyposażenie,
  • akwen,
  • termin rejsu.

Zwykle jednak jacht luksusowy na wynajem to koszt rzędu 2500 zł za dobę. Czy to dużo? I tak, i nie: z pewnością można rozsądniej wydać te pieniądze, ale z drugiej strony - jeśli naprawdę Ci na tym zależy, to zapewne warto zdecydować się na taką ekstrawagancję.

W końcu spełnianie marzeń to rzecz bezcenna, a żyje się tylko raz. Pamiętaj też, że zwykle jachty luksusowe to dość duże jednostki, przeznaczone dla więcej, niż jednego pasażera. Jeśli więc zdecydujesz się na czarter z grupą przyjaciół, koszty wynajmu łodzi zostaną podzielone na kilka osób. 

 

The latest sailing advice from Charter Navigator

Najpiękniejsze porty w Chorwacji - przewodnik po najlepszych marinach

Wybierasz się w rejs i chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Chorwacji? W takim razie jesteś w odpowiednim miejscu! W poniższym kompendium wiedzy znajdziesz sprawdzone informacje na temat portów, wysp i innych atrakcji nad Adriatykiem. Dowiesz się też, jakie są zalety postoju w...

Czarteru jachtu dla rodzin z dziećmi - porady i wskazówki

Zastanawiasz się, czy żeglowanie z dziećmi to na pewno dobry pomysł? Chcesz wiedzieć, czy rejsy rodzinne bardzo różnią się od tych organizowanych wyłącznie z dorosłymi? Jeśli zmagasz się z tego rodzaju wątpliwościami, przeczytaj poniższy artykuł. Zawiera on wiele praktycznych...

Luksusowe jachty na wynajem - ile to kosztuje i gdzie szukać?

Podobają Ci się jachty luksusowe? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich wyposażenia, parametrów oraz możliwości, jakie oferują? A może zastanawiasz się, czy taka ekstrawagancja, jak wynajem luksusowych jachtów, pozostaje w zasięgu Twoich możliwości finansowych? Jeśli chcesz...

Czy w niedziele zrobisz zakupy w Chorwacji?

Z początkiem lipca w Chorwacji weszło w życie nowe prawo dotyczące niedziel handlowych. Czy oznacza to, że teraz zrobienie zakupów na rejs będzie utrudnione? Niekoniecznie – przepisy przewidują sporo wyjątków. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce i czy pomysł zakazu handlu w...

Roaming i numery kierunkowe, czyli jak nie zwariować za granicą.

You are trying to call a friend who is abroad and suddenly you hear the sentence: "There is no such number". Are you sure you entered the correct number? If so, there can be only one problem, i.e. the lack of an area code. That is why today we come to you with an entry that will help...

Catamaran or yacht - which type of boat to choose?

One of the "first world problems" is the annual dilemma of sailors going on a cruise - which is better: a yacht or a catamaran? If you are also struggling with this question (lucky guy!), then you are in the right place. Here you will find a brief overview of four important aspects that...

OUR BRANDS